RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przemoc domowa
Autor Wiadomość
#arturteen 
nonkonformista

2010-02-09, 14:45

Patologia poważna i rozległa, a jednak nie widziałem by była tu poruszana jej sprawa...

Poważna bo:

Cytat:
Liczba ofiar przemocy w ostatnich latach niestety rośnie. W 2007 roku ofiar przemocy domowej ogółem było ponad 130 tys., a w 2008 już prawie 140 tys. Najczęściej cierpią kobiety i dzieci do lat 13. Rośnie też liczba sprawców przemocy: w 2008 roku było ich ponad 86 tys.

Źródło statystyki na dole.

Zastanawia mnie ta reakcja, na którą oczywiście wpadłem w antyklerykalnym medium:
Cytat:

Kobiety katolickie nie chcą zakazu przemocy

Kilkadziesiąt katolickich organizacji kobiecych protestuje przeciwko mocnemu prawu, które ma ograniczyć przemoc w rodzinach. Panie nie chcą przemocy, ale – uwaga – nie chcą, by ktoś z buciorami wchodził do ich domów. Ktoś, czyli policja, sędziowie itp. Bo przecież bić żonę, czy dzieci czasem „trzeba”…

„Przeciwko ograniczaniu naszej wolności i autonomii rodzin” – to tytuł otwartego listu, protestu, 57 katolickich organizacji kobiecych. Paniom nie spodobał się kierunek zmian w zakresie walki z przemocą rodzinną, nad którymi trwają prace w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

bo:
Cytat:

„Uważamy, że krytykowane rozwiązania naruszają konstytucyjne standardy do ochrony prywatności, autonomii rodziny, prawa rodziców do wychowania swoich dzieci i nadzorowania rodzin jedynie wówczas, gdy wyrazi na to zgodę sąd, dlatego też wnosimy o ich anulowanie” – piszą panie w proteście.

http://www.faktyimity.pl/...66/Default.aspx

Rozumiem, że rodzina to podstawowa jednostka społeczna i znajduje się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej...ale czy ta patologiczna także? Czy państwo ma chronić oprawcę i ofiary? Czy tylko ofiary?
Sunshine 
zła kobieta ;P

Pomogła: 11 razy
2010-02-09, 18:11

arturteen napisał/a:
„Uważamy, że krytykowane rozwiązania naruszają konstytucyjne standardy do ochrony prywatności, autonomii rodziny, prawa rodziców do wychowania swoich dzieci i nadzorowania rodzin jedynie wówczas, gdy wyrazi na to zgodę sąd, dlatego też wnosimy o ich anulowanie” – piszą panie w proteście.

Głupie gęsi, albo bo gębie jeszcze nie dostały, albo dostają w imię Boga, lub same używają przemocy wobec dzieci w imię dobrego wychowania. Jest jeszcze jedna opcja są tak ślepe i ograniczone, że nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa.
Czym większy katolik tym większy dureń (wybacz, Ever nie jest to kierowane do Ciebie). Chodzi taki co niedzielę do Kościoła, klepie paciorek a na co dzień najchętniej bliźniego by w d... kopnął.

arturteen napisał/a:
Ktoś, czyli policja, sędziowie itp. Bo przecież bić żonę, czy dzieci czasem „trzeba”…

Ja proponuje terapię wstrząsową. Raz na dzień po głupim łbie, może wtedy zmienią zdanie.
#taka_ona 
Idealistka

Pomogła: 2 razy
2010-02-09, 19:20

No oczywiście, nieważne czy dziecko dostanie, czy kobiecie coś się stanie, ważne by nie było o tym głośno. Na przemoc domową trzeba reagować, a nie zamykać ją w czterech ścianach.
Baczyński 

2010-02-09, 19:56

Cytat:
Chodzi taki co niedzielę do Kościoła, klepie paciorek a na co dzień najchętniej bliźniego by w d... kopnął.

Zdecydowana większość takich.

Cytat:
Ja proponuje terapię wstrząsową. Raz na dzień po głupim łbie, może wtedy zmienią zdanie.

Słabo...

Jednak w zagadnieniu przemocy domowej ważną rolę odgrywa również otoczenie. Sąsiedzi udają, że nic się nie dzieje - póki się nie zdarzy tragedia.
Odpowiedz do tematu