RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przemoc domowa
Autor Wiadomość
#arturteen 
nonkonformista

2010-02-09, 14:45

Patologia poważna i rozległa, a jednak nie widziałem by była tu poruszana jej sprawa...

Poważna bo:

Cytat:
Liczba ofiar przemocy w ostatnich latach niestety rośnie. W 2007 roku ofiar przemocy domowej ogółem było ponad 130 tys., a w 2008 już prawie 140 tys. Najczęściej cierpią kobiety i dzieci do lat 13. Rośnie też liczba sprawców przemocy: w 2008 roku było ich ponad 86 tys.

Źródło statystyki na dole.

Zastanawia mnie ta reakcja, na którą oczywiście wpadłem w antyklerykalnym medium:
Cytat:

Kobiety katolickie nie chcą zakazu przemocy

Kilkadziesiąt katolickich organizacji kobiecych protestuje przeciwko mocnemu prawu, które ma ograniczyć przemoc w rodzinach. Panie nie chcą przemocy, ale – uwaga – nie chcą, by ktoś z buciorami wchodził do ich domów. Ktoś, czyli policja, sędziowie itp. Bo przecież bić żonę, czy dzieci czasem „trzeba”…

„Przeciwko ograniczaniu naszej wolności i autonomii rodzin” – to tytuł otwartego listu, protestu, 57 katolickich organizacji kobiecych. Paniom nie spodobał się kierunek zmian w zakresie walki z przemocą rodzinną, nad którymi trwają prace w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

bo:
Cytat:

„Uważamy, że krytykowane rozwiązania naruszają konstytucyjne standardy do ochrony prywatności, autonomii rodziny, prawa rodziców do wychowania swoich dzieci i nadzorowania rodzin jedynie wówczas, gdy wyrazi na to zgodę sąd, dlatego też wnosimy o ich anulowanie” – piszą panie w proteście.

http://www.faktyimity.pl/...66/Default.aspx

Rozumiem, że rodzina to podstawowa jednostka społeczna i znajduje się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej...ale czy ta patologiczna także? Czy państwo ma chronić oprawcę i ofiary? Czy tylko ofiary?

"Demokracja to rządy brutali, temperowane przez dziennikarzy." Ralph Waldo Emerson

SKP "ATRAMENT" ZAPRASZA!!!
Sunshine 
zła kobieta ;P

Pomogła: 11 razy
2010-02-09, 18:11

arturteen napisał/a:
„Uważamy, że krytykowane rozwiązania naruszają konstytucyjne standardy do ochrony prywatności, autonomii rodziny, prawa rodziców do wychowania swoich dzieci i nadzorowania rodzin jedynie wówczas, gdy wyrazi na to zgodę sąd, dlatego też wnosimy o ich anulowanie” – piszą panie w proteście.

Głupie gęsi, albo bo gębie jeszcze nie dostały, albo dostają w imię Boga, lub same używają przemocy wobec dzieci w imię dobrego wychowania. Jest jeszcze jedna opcja są tak ślepe i ograniczone, że nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa.
Czym większy katolik tym większy dureń (wybacz, Ever nie jest to kierowane do Ciebie). Chodzi taki co niedzielę do Kościoła, klepie paciorek a na co dzień najchętniej bliźniego by w d... kopnął.

arturteen napisał/a:
Ktoś, czyli policja, sędziowie itp. Bo przecież bić żonę, czy dzieci czasem „trzeba”…

Ja proponuje terapię wstrząsową. Raz na dzień po głupim łbie, może wtedy zmienią zdanie.

Kiedy inni oczekują od nas, że staniemy się takimi jakimi oni chcą żebyśmy byli, zmuszają nas do zniszczenia tego kim naprawdę jesteśmy. To dosyć subtelny rodzaj morderstwa. Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy.

#taka_ona 
Idealistka

Pomogła: 2 razy
2010-02-09, 19:20

No oczywiście, nieważne czy dziecko dostanie, czy kobiecie coś się stanie, ważne by nie było o tym głośno. Na przemoc domową trzeba reagować, a nie zamykać ją w czterech ścianach.

Baczyński 

2010-02-09, 19:56

Cytat:
Chodzi taki co niedzielę do Kościoła, klepie paciorek a na co dzień najchętniej bliźniego by w d... kopnął.

Zdecydowana większość takich.

Cytat:
Ja proponuje terapię wstrząsową. Raz na dzień po głupim łbie, może wtedy zmienią zdanie.

Słabo...

Jednak w zagadnieniu przemocy domowej ważną rolę odgrywa również otoczenie. Sąsiedzi udają, że nic się nie dzieje - póki się nie zdarzy tragedia.
Odpowiedz do tematu