RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Patrox czy x-kom?
Autor Wiadomość
akro 

2009-09-27, 17:24

Witam, który z tych sklepów jest według Was lepszy?
Co sądzicie o Patroxie, bo ja się na nim zawiodłem nie raz, ale nie chce mi się tu opisywać.
Gogi 

Dzielnica: Błeszno
2009-09-27, 18:13

Ja w zeszłym roku kupowałem komputer w Bino na ul. Ogrodowej i jestem bardzo zadowolony. Do kompa dostałem gratis myszkę o wartości 60 zł i klawiaturę. Miła i sympatyczna obsługa:D A co do patroxa słyszałem o nim parę niekożystnych opinii.
Carl92 
Błeszniak

Dzielnica: Błeszno
2009-09-27, 18:17

Tak to prawda polecam Bino na Ogrodowej atrakcyjne ceny (nawet taniej niż na allegro), miła i fachowa obsługa na pewno doradzą perfekcyjnie. O patroxie również słyszałem wiele nie ciekawych opini.
Konrad_ 
Retired Admin

2009-09-27, 19:16

akro napisał/a:
Witam, który z tych sklepów jest według Was lepszy?
Co sądzicie o Patroxie, bo ja się na nim zawiodłem nie raz, ale nie chce mi się tu opisywać.

Całe szczęście, że w Częstochowie jest więcej sklepów komputerowych i człowiek nie musi wybierać akurat między tymi dwoma. Swego czasu miały coś do zaoferowania, obecnie posiadają niewiele plusów, jeśli w ogóle jakieś posiadają. Gdybym był zmuszony wybrałbym z nich chyba x-com, choć kompletnie ciężko wstrzelić się z kupnem tego, co oferują w swoich cennikach, bo rzadko kiedy jest "na stanie".

Nigdy nie zdarzyło się bym szedł do sklepu z zapytaniem, choć zdarzało się, że przekonywali mnie bym jednak zakupił coś innego, wg mojej wiedzy jako informatyka, komputerowca znacznie gorszego, szczególnie w Patrox-ie. Sklep nastawiony, by po prostu sprzedać, wcisnąć itd. Nie mam o nim żadnych pochlebnych opinii, ale jest to moje własne zdanie wyrobione od początku istnienia tego sklepu.

Najczęściej w Częstochowie zaopatruję się w Bino, o którym już wyżej pisali koledzy (choć bardzo dużo rzeczy sprowadza mi komputronik lub zaopatruję się w nie we Wrocławiu w Arescie). Wcześniej zaopatrywałem się na dole w Merkurym - Infocomp czy coś w tym stylu - nie wiem czy istnieje obecnie w jakimś innym miejscu. Tam z reguły zawsze było to czego poszukiwałem i miałem na to dobrą cenę. Na telefon też sprowadzali mi niektóre rzeczy.

Słyszałem również pochlebne opinie o sklepie komputerowym po przeciwnej stronie dworca na Wolności. Nie wiem, w którym to dokładnie miejscu jest i jak się nazywa, niemniej jednak nie chodzi o miejsce w którym istniał Adax (Computer Centre chyba dokładnie tak się to nazywało).
#taka_ona 
Idealistka

Pomogła: 2 razy
2009-09-27, 21:49

Ja lubię do X-komu lubię chodzić. Niezła obsłucha, nienajgorsze ceny. Choć i tak taniej jest w sieci.

Konrad_ napisał/a:

Słyszałem również pochlebne opinie o sklepie komputerowym po przeciwnej stronie dworca na Wolności. Nie wiem, w którym to dokładnie miejscu jest i jak się nazywa, niemniej jednak nie chodzi o miejsce w którym istniał Adax (Computer Centre chyba dokładnie tak się to nazywało).

Nie polecam. Może to dziwny zbieg okoliczności, ale czego bym tam nie kupiła, to się zepsuje. Wszystko (kilka par markowych słuchawek, klawiatura i coś tam jeszcze) oddaję jeszcze na gwarancji.
evermind 

Dzielnica: Zawodzie
Pomogła: 2 razy
2009-09-28, 07:46

W x-komie jeszcze nic nie udało mi się kupić, bo za każdym razem, gdy się tam wybieram, nie udaje mi się doczekać do swjej kolejki :/ Jeśli mam czekać więcej niż 15 minut, to rezygnuję i idę gdzie indziej.

W patroksie kupiłam monitor- bagatela... hm... 150 czy 200 zł taniej niż w innych sklepach i działa bez zarzutu :) Kupiłam też głośniki ciut taniej niż w gdzie indziej i też się dobrze spisują do dzisiaj.

Jest też taki mały sklepik przy ul. Berka i tam zawsze myszki kupuję i klawiatury i też nie narzekam.
Myszon 

Dzielnica: Wrzosowiak
2009-09-28, 09:43

evermind napisał/a:
W x-komie jeszcze nic nie udało mi się kupić, bo za każdym razem, gdy się tam wybieram, nie udaje mi się doczekać do swjej kolejki :/ Jeśli mam czekać więcej niż 15 minut, to rezygnuję i idę gdzie indziej.

:D

A ja jestem zadowolonym klientem sklepu X-KOM :) Mój harmonogram dnia pozwala mi pójść na zakupy, kiedy kolejek albo niema, albo są krótkie.

Miałem okazję skorzystać z gwarancji w tym sklepie, a wyglądało to tak, że pisałem co padło, emailem, X-KOM odpisywał żeby wykręcić, zawoziłem, pokazywałem papiery gwarancyjne, dostawałem nowy sprzęt od ręki (przepisanie gwarancji) w domu montowałem i dalej cieszyłem się swoim komputerem :)

Tak więc polecam ten sklep.

W Patroxie kupowałem raz i na wciskanie czegokolwiek nie byłem narażony - upatrzyłem odpowiedni model i tyle :D cene mieli dobrą.

W Bino... nigdy nic nie kupiłem...
Bartek 

2009-09-28, 11:26

x-kom, Vobis i Komputronik.

Mam komputery z tych 3 sklepów i nie narzekam.
Dunder 

2009-09-28, 11:26

W X-komie nie byłem, do Patroxu mam uraz, bo jako sklep się sprawdza ale jeśli coś Ci się zepsuje to życzę cierpliwości... Polecałbym raczej Bincom (dawne Bino) bo nigdy nie było żadnego problemu.
Sunshine 
zła kobieta ;P

Pomogła: 11 razy
2009-09-28, 18:14

Tak, z dawnego Bino miałam całego stacjonarnego kompa. Służył mi naprawdę kupę lat.
Naprawdę z ludźmi stamtąd można konkretnie porozmawiać i dobrze doradzą. A to jest jak dla mnie najważniejsze.

Za to lapka mam z Prima Kompu na Dąbrowskiego i tez jestem zadowolona. :)
kormaciek 

2009-10-01, 08:12

W X-komie można niezłe zniżki wytargować.
akro 

2009-10-01, 11:36

A gdzieś było w jakimś sklepie słyszałem, że jak znajdziesz jakąś niższą cenę kupowanego przez ciebie sprzętu w sklepie i pokarzesz który to sklep to oni obniżą cenę na tą samą co znalazłeś. Chyba w x-komie tak bylo ale nie pamietam.

[ Dodano: 2009-10-01, 18:57 ]
Oo znalazłem na http://x-kom.pl/index.php?action=dlaczego_my
"Aktualne ceny
Codziennie aktualizujemy ceny oferowanych produktów, by móc Ci zapewnić zawsze najkorzystniejszy zakup. Jeżeli znajdziesz ten sam produkt w niższej cenie u konkurencji, dopuszczamy możliwość negocjacji."
Hellsin 
Hunter Killer

2009-10-02, 17:11

tia ... X-kom i ich negocjacje ...
Raz chciałem kupić u nich urządzenie wielofunkcyjne ... i co ?
W Bincomie mieli na start 70 zł niższą cenę niż u nich ... babka do mnie z tekstem, że proszę zaczekać po negocjujemy cenę ... odp. jej że i tak nie zejdą tyle ... i zrezygnowała ...
Randall_Memphis 
Destination

Dzielnica: Stradom
Blip: oleg
2009-10-02, 20:29

wiecie, gdybym nie stał przez kilka lat, to marudziłbym z Wami i jedyne na co zwracał uwagę, to cena. Teraz już widzę, że przy każdym zakupie wolę iść i zapłacić kilka złotych więcej, ale póxniej w razie wu nie mieć problemów.
Dunder 

2009-10-02, 20:57

Randall_Memphis napisał/a:
Teraz już widzę, że przy każdym zakupie wolę iść i zapłacić kilka złotych więcej, ale póxniej w razie wu nie mieć problemów.

Dokładnie. I dlatego właśnie polecam Bincom nawet jeśli mają czasami o te kilka złotych drożej, bo ile razy był jakiś problem wymieniali wszystko od ręki po sprawdzeniu na miejscu, co się rzadko zdarza gdziekolwiek.
Odpowiedz do tematu