RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Książeczka SANEPID w Częstochowie
Autor Wiadomość
Macek 

Dzielnica: Ostatni Grosz
2007-11-13, 17:14

Jak w temacie. Będę wdzięczny za info gdzie dokładnie pozałatwiać wszystkie formalności co do książeczki SANEPID, ile to trwa i z jakimi kosztami się wiąże.

Z góry dzięki za info.

madcatshop_pl - najlepszy sklep japan style w sieci!
#Przemek 

2007-11-13, 20:07

Koło filharmonii, to jest bodajże ulica Wilsona tak? No to tam właśnie się idzie, od Rossmana w stronę filharmonii, i w kamienicy co się ją ma po prawej ręce wchodzi się na jej końcu przez drzwi, tam jest siedziba Sanepid-u, próbki zanosi się 3 razy i kilka dni, do tygodnia czeka się na wyniki, potem z tymi wynikami i książeczką sanepidowską (do kupienia np. w punktach zaopatrzenia medycznego, jeden jest koło "Tramwaju", inny na kopernika) idzie się do lekarza, taki jest np. w wieżowcu, który znajduje się za tą kamieniczką gdzie sanepid, od lekarza uzyskujemy podpis, badania + podpis to koszt ok. 100 zł z tego co pamiętam
Agorek 

Pomogła: 10 razy
2007-11-13, 21:06

koszt badania to dokładnie 72 zł. a przynajmniej tak było w te wakacje.
ważny jest też fakt, że próbki należy zanosić przez 3 dni pod rząd, czyli najlepiej zanieść pierwszą w poniedziałek lub wtorek, bo w piątek jest (a przynajmniej było) nieczynne i w inny dzień tygodnia niż pon lub wt nie chcieli przyjąć pierwszej próbki :]

"Narastająca w nim pretensja do obydwu zwierzchników o tak niestosowne przyodziewanie nóg wypierała na razie wszelkie inne uczucia. Kołatała się w nim jeszcze wątpliwość, czy wobec tego nie powinien zamordować ich obu, ale miał przy tym jakieś niejasne wrażenie, że to nie będzie dobrze i że to w ogóle nie o to chodzi."

piograb 
]:->

2007-11-13, 23:44

z podpisem nie koniecznie bo jezeli idziesz do pracy i oni mają własnego lekarza to Cie do niego kierują i przedstawiasz mu tylko wyniki badań z sanepidu i dajesz ksiazeczke do wpisu... i podpis masz sponsorowany przez firmę ;-)
a na wyniki sie czeka chyba 2 tygodnie od złożenia ostatniego pakunku ;-)
mead 
who cares?

2007-11-14, 10:16

Nie wiem do konca jak to wyglada teraz ale kilka lat temu wymagane bylo jeszcze badanie krwi
Myszon 

Dzielnica: Wrzosowiak
2007-11-14, 12:00

teraz badania krwi nie ma, a wiadomości które napisali poprzedników są zgodne :) ceny, miejsca itd

http://www.czestochowa.czest.cz - Nasze Miasto, Moje Miasto...

Rada Dzielnicy Wrzosowiak - http://www.Wrzosowiak.info

Częstochowska Wystawa Akwarystyczno - Zoologiczna http://www.zoo-gielda.czest.pl
Futbolowa 
Uwaga, gryzę!

Dzielnica: Wrzosowiak
Pomogła: 5 razy
2008-10-22, 02:00

A to musi być jakiś specjalny lekarz do tego podpisu?
Rodzinny nie wystarczy? :P

Bloguję: KREATYWA.NET
Hellsin 
Hunter Killer

2008-10-22, 21:36

Futbolowa napisał/a:
A to musi być jakiś specjalny lekarz do tego podpisu?
Rodzinny nie wystarczy? :P

pierwszego kontaktu wystarczy ...

P.s: czemu bawisz się w archeologa :) ?

Przyczajony tygrys , ukryty smok

Sunshine 
zła kobieta ;P

Pomogła: 11 razy
2008-10-22, 22:25

Hellsin napisał/a:

A nie musi być lekarzem medycyny pracy?
Ja tak dawno robiłam książeczkę, że już nie pamiętam, ale wydaje mi się że musi mieć takie uprawnienia.

Kiedy inni oczekują od nas, że staniemy się takimi jakimi oni chcą żebyśmy byli, zmuszają nas do zniszczenia tego kim naprawdę jesteśmy. To dosyć subtelny rodzaj morderstwa. Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy.

piograb 
]:->

2008-10-23, 14:25

Hellsin napisał/a:

lekarz medycyny pracy.. najczęściej z zakładu pracy dostaje sie namiary na ośrodek gdzie powinno sie podbić tą książeczke i z reguły jest to albo darmowe (zakład pracy ma umowe z ZOZem) albo płaci sie i bierze kwitek (i pozniej zakład pracy powinien oddać za badania - to chyba nawet w KP jest :ocochodzi: )
Hellsin 
Hunter Killer

2008-10-24, 00:58

może i medycyny pracy :)
ja tam nie stemplowałem jeszcze :/ - magia naszego miasta :/

Przyczajony tygrys , ukryty smok

adam89 

2009-01-05, 10:13

Trochę odświeżę temat.
Podobno siedziba Sanepid-u zmieniła swoją miejscówkę w Częstochowie i nie znajduję się już na Wilsona. Ktoś wie gdzie został przeniesiony Sanepid?
kOzza 

Pomogła: 8 razy
2009-01-05, 11:12

w sumie to ja też bym miała pytanie... jeśli moja książeczka straciła ważność (jest ważna przez rok zdaje się...) to po upływie tego czasu powtarzam całe badanie czy tylko składam wizytę u lekarza?

...może głupie, ale zapytać nie zaszkodzi :tak:
#Przemek 

2009-01-05, 11:54

adam89 napisał/a:
Ktoś wie gdzie został przeniesiony Sanepid?

Na ul. Jasnogórską (nr budynku chyba 15a). To jest taki budynek zaraz po skręcie w Jasnogórską z Al. Kościuszki (blisko plastyka i tej willi co teraz wyburzają)
Agorek 

Pomogła: 10 razy
2009-01-05, 18:50

kOzza napisał/a:
jeśli moja książeczka straciła ważność (jest ważna przez rok zdaje się...) to po upływie tego czasu powtarzam całe badanie czy tylko składam wizytę u lekarza?

badanie sanepidowskie jako takie jest ważne "dożywotnio" :D
rok ważności mają tylko badania lekarskie u lekarza pracy :]

"Narastająca w nim pretensja do obydwu zwierzchników o tak niestosowne przyodziewanie nóg wypierała na razie wszelkie inne uczucia. Kołatała się w nim jeszcze wątpliwość, czy wobec tego nie powinien zamordować ich obu, ale miał przy tym jakieś niejasne wrażenie, że to nie będzie dobrze i że to w ogóle nie o to chodzi."

Odpowiedz do tematu