RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa Hala Sportowa w Częstochowie (ul. Żużlowa)
Autor Wiadomość
Kordian 
KordianDzielnica: Północ
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Posty: 341
2009-09-19, 11:42

fajnie gdyby po zgłoszeniu projektów mieszkańcy mogli się wypowiedzieć który wariant wybierają :)
Kordian86 
Headshoot masterDzielnica: Zawodzie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 30
Posty: 1108
2009-09-19, 15:13

Konrad_ napisał/a:
Mam wielkie obawy, co do tej hali... Boję się, że będzie to wielki gniot

Ja sądzę, że powstanie jak amfiteatr, czyli łatwo, tanio i bez przemyślenia i dogodności wykorzystania przez niepełnosprawnych.
Carl92 Pomógł: 8 razy
Wiek: 24
Posty: 524
2009-09-19, 18:23

Ja się jednak obawiam, że to będzie niestety zwykły hangar :( bez żadnej ciekawej architektury. Wystarczy spojrzeć na nowo wybudowane hale jak Atlas Arena (Łódź), Hala sportowo-widowiskowa (Gdynia), Hala Gdańsk-Sopot [prawdziwy majstersztyk].
Czy Częstochowa nie może zasługiwać również na tak świetne hale jak te wyżej?
Mam nadzieje, że nie sprawdzą się moje obawy.
Kordian 
KordianDzielnica: Północ
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Posty: 341
2009-09-20, 07:13

Carl92 napisał/a:
Czy Częstochowa nie może zasługiwać również na tak świetne hale jak te wyżej?

tutaj gdybyśmy byli miastem wojewódzkim to byłoby chyba łatwiej bo gdy mieliśmy województwo to powstawały u nas fajne budynki w skali kraju np dworzec kolejowy i dlatego ostatnio zaczynam tęsknić za miastem wojewódzkim ;/
Myszon Dzielnica: Wrzosowiak
Pomógł: 15 razy
Wiek: 28
Posty: 4225
2009-09-20, 10:04

Kordian napisał/a:
tutaj gdybyśmy byli miastem wojewódzkim to byłoby chyba łatwiej bo gdy mieliśmy województwo to powstawały u nas fajne budynki w skali kraju np dworzec kolejowy i dlatego ostatnio zaczynam tęsknić za miastem wojewódzkim ;/

Kordian, do Katowic jest ok. 70 minut pośpiesznym...

Jeżeli chcieli by to zrobić z pompą, to powinni wyburzyć stadion włókniarza, zrobić prawdziwą Arenę żużlową i halę sportową z basenem siłownią itd...

Do tego specjalne miejsca na gastronomię, trochę na komercyjne punkty np, sklepy z gadżetami zespołów częstochowskich...

ale tu wymagany by był znacznie większy budżet...


P.S. Wczoraj wpadł mi w ręce informator inwestycji dokonanych i przyszłych w Częstochowie, było zdjęcie stadionu Włókniarza z opisem "Nowa arena..." :lol2:
xx
Gość
2009-09-22, 12:16

Pod adresem :

http://www.czestochowa.pl...-swiata-o-nowej

pojawila sie informacja o nowej hali. Moze szczegoly zostana wrezszcie udostepnione publicznie ?
#Przemek Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Posty: 4726
2009-09-22, 12:33

Cytat:
Publiczna prezentacja koncepcji architektonicznej nowej hali odbędzie się 30 września w sali sesyjnej.
Konrad_ 
Retired Admin


Pomógł: 10 razy
Posty: 5300
2009-09-22, 12:37

Przemek napisał/a:
Cytat:
Publiczna prezentacja koncepcji architektonicznej nowej hali odbędzie się 30 września w sali sesyjnej.

Jednej koncepcji architektonicznej?
Była mowa o dwóch koncepcjach :P
Konrad_ 
Retired Admin


Pomógł: 10 razy
Posty: 5300
2009-09-24, 19:57

Trochę o hali w DZ. Nic nowego i nic szczególnego.
http://polskatimes.pl/dzi...ch-ms,id,t.html
Myszon Dzielnica: Wrzosowiak
Pomógł: 15 razy
Wiek: 28
Posty: 4225
2009-09-26, 11:14

Wspieramy Was Duchowo :D To może być powszechne częstochowskie hasło :D

A tak na poważnie, jestem ciekaw tego projektu... czy na prezentacje może wejść każdy?
Myszon Dzielnica: Wrzosowiak
Pomógł: 15 razy
Wiek: 28
Posty: 4225
2009-09-30, 16:13

Wariant 1

Wariant 2

Cytat:
ZAPREZENTOWANO DWA WARIANTY BUDOWY NOWEJ HALI
— w kategorii: Aktualnosci

W sali sesyjnej Urzędu Miasta zademonstrowano dwa warianty koncepcji architektonicznej nowej hali sportowej, która ma powstać obok Miejskiego Stadionu Arena Częstochowa.

Różnią się lokalizacją i rodzajem widowni. Projekty spełniają wszystkie wymagania międzynarodowych stowarzyszeń sportowych, które trzeba spełnić dla organizacji w obiekcie międzynarodowych imprez. Hala będzie miała zabezpieczone miejsca parkingowe. W sumie, obok hali oraz sąsiedniego stadionu zostanie wybudowanych blisko 1000 miejsc parkingowych.

Projekty przedstawiła dziś Anna Kasprzyk, architekt i właściciel warszawskiego Studia Projektowego "Spak", które wraz z konsorcjum Unibep wygrało przetarg na budowę hali w systemie projektuj i buduj. Obecny prezes Grupy Unibep SA, Jan Mikołuszko, potwierdził budowę hali za kwotę określoną w wygranym przetargu kwotę i ukończenie obiektu w terminie:

- Chcemy ją wybudować jak najszybciej, aby nie być uzależnionym od fluktuacji cen czy zmian w sytuacji gospodarczej.

Podczas prezentacji na sali byli obecni dziennikarze sportowi, radni, działacze sportowi, kibice, przedsiębiorcy a także członkowie Komitetu ds. Organizacji Mistrzostw Świata w Siatkówce w 2014 roku, któremu przewodniczy prezydent Tadeusz Wrona: Andrzej Gołaszewski, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej zarazem Przewodniczący Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA, senator RP Andrzej Szewiński, siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski, jednocześnie wiceprzewodniczący Komitetu, Stanisław Gościniak - trener siatkówki, członek Zarządu PZPS.

- Chcemy, aby wraz ze stadionem miejskim Arena Częstochowa nowa hala stanowiła jeden kompleks sportowy. Ta inwestycja ma pozwolić na ubieganie się o organizację Mistrzostw Świata w Siatkówce w 2014 roku – stwierdził prezydent Tadeusz Wrona, zapraszając do dyskusji na temat przedstawionych projektów.

- Po wybudowaniu częstochowska hala będzie trzecią co do wielkości w Polsce. Mamy więc wielkie szanse na wzięcie udziału w organizacji mistrzostw – tym bardziej, że podobnie jak we Włoszech chcemy, aby dla popularyzacji tej dyscypliny zawody były rozgrywane w 10 miastach - powiedział Andrzej Gołaszewski.

- Podoba mi się to, że pomysł został przekuty w projekt i obiekt potrzebny dla Miasta. Hale są budowane w całym kraju, także w regionie śląskim. Nasza hala będzie wykorzystywana także do innych celów - wystaw, targów, koncertów - mówił senator Andrzej Szewiński.

Po raz pierwszy zaprezentowano szerzej wizualizację hali, projekty poszczególnych kondygnacji i pomieszczeń. Odpowiadano na szczegółowe pytania.

O system wentylacyjny pytał dziennikarz Janusz Wróbel:
- W nowo oddawanych halach w Polsce to problem, zwłaszcza latem, czy w Częstochowie ustrzeżemy się tych błędów? Czy będzie przystosowany dla niepełnosprawnych?
Jak zapewniała projektantka w planach jest zamontowanie wydajnego systemy wentylacyjnego.
- Obiekt będzie przystosowany dla niepełnosprawnych, zaplanowano windy, toalety dla niepełnosprawnych, zaplanowano 15 stanowisk na widowni przystosowanych specjalnie dla potrzeb niepełnosprawnych – odpowiadała Anna Kasprzyk.
O rodzaj wykładzin, a co za tym idzie możliwość treningu w salach rozgrzewkowych innych dyscyplin np. szermierzy pytał inny dziennikarz, Andrzej Zaguła.
Wykonawca zapewniał, że jest elastyczny przy realizacji inwestycji, więc jest w stanie dostosować się do zmian nawet w trakcie budowy. Przy okazji poinformowano, że hala będzie miała podłogę drewnianą na legarach a okładzina, która zostanie wykorzystana, używana jest w najbardziej wymagającej lidze – amerykańskiej NBA.
Paweł Ruksza – naczelnik wydziału organizacyjnego w Urzędzie Miasta pytał o akustykę hali , warunek udanych koncertów. Jak zapewnia projektantka przy projektowaniu będą również brane pod uwagę te parametry. Przedstawiono dziś także specjalny wariant rozkładu miejsc na widowni wersji koncertowej.
Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy po zebraniu uwag z konsultacji na temat koncepcji architektoniczno-użytkowej przekaże decyzję o wyborze wariantu warz z uwagami, projektantce dla wykonania dokumentacji projektowej. Po otrzymaniu warunków zagospodarowania przestrzennego i uzyskaniu pozwolenia na budowę, można rozpocząć budowę, co jest planowane na wiosnę przyszłego roku. Hala ma stanąć do połowy 2012 roku.

- Potem chcemy zorganizować w niej Mistrzostwa Świata Juniorów, finał pucharu Polski – powiedział Andrzej Gołaszewski – chcemy sprawdzić halę i siebie organizacyjnie.

Co przewiduje projekt

Nowa hala pomieści ponad 7 tysiąca osób na widowni i będzie zgodna z wymogami FIVB i FIBA. Sąsiedztwo stadionu Arena Częstochowa sprawi, że oba obiekty będzie można wykorzystywać jednocześnie, zwłaszcza podczas imprez komercyjnych (np. targów). Ułatwi to jeszcze planowana kładka – przejście z korony stadionu do hali. Hala będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.
Pełnowymiarwe boiska do piłki siatkowej, ręcznej i koszykowej umożliwią rozgrywanie zawodów sportowych nawet tej najwyższej międzynarodowej rangi. Oczywiście obiekt będzie przystosowany do uprawiania także innych dyscyplin sportowych, również dla osób niepełnosprawnych. Będzie w nim także można organizować koncerty, targi, czy wystawy.
Podczas koncertu jedna z trybun będzie mogła być łatwo wyłączona - normalnie znajdować się one będą po wszystkich czterech stronach boiska. Część trybun przewidziano bowiem jako teleskopowe co umożliwia ich zsuwanie w zależności od potrzeb danej imprezy.
Oprócz sal sportowych (rozgrzewkowych i treningowych), szatni dla zawodników, trenerów i sędziów z węzłami sanitarnymi w obiekcie znajdzie swoje miejsce m.in. punkt medyczny, antydopingowy, przestronne magazyny, loże dla VIP-ów, profesjonalny sektor dla dziennikarzy (z miejscami do podłączeń laptopów) z salą konferencyjną i z osobnym wejściem. Wiele miejsca pozostanie także na działalność komercyjną, np. Centrum Odnowy Biologicznej, restauracje, bufety, inne punkty usługowe czy imprezy targowe. Hala będzie klimatyzowana, a oświetlenie i nagłośnienie hali spełnią wymogi niezbędne do realizacji transmisji telewizyjnych i organizacji masowych imprez kulturalnych.
Główną halę o powierzchni 38 na 58 metrów będzie można przedzielić kotarami tak, by w tygodniu mogła być wykorzystywana równocześnie dla potrzeb treningowych kilku grup.

Wykonawcą inwestycji, realizowanej w systemie „Projektuj i buduj” będzie konsorcjum firm z liderem UNIBEP z Bielska Podlaskiego.O projekcie nowej hali mówili wcześniej:

- Projekt jest ciekawy, funkcjonalny – mówił senator RP Andrzej Szewiński, siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski, jednocześnie wiceprzewodniczący Komitetu. - Jestem bardzo zadowolony, że nie powtarzają się błędy, które na przykład pojawiły się w Łodzi, tam m.in. nie uwzględniono sali do rozgrzewki. Cieszę się, że trybuny teleskopowe dochodzą do samego boiska, do dobre dla zawodników, którzy czują doping i dla kibiców, którzy jeszcze mocniej czują klimat.

– Jestem pod wrażeniem – powiedział po prezentacji projektów nowej Hali Andrzej Gołaszewski, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Przewodniczący Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA . – To bardzo dobry, autorski projekt. Podobna hala, na 7,5 tysięcy ludzi była w Izmirze na Mistrzostwach Europy, tam też były rozsuwane trybuny, ale gdyby gospodarze je rozsunęli – nie było takiej potrzeby ze względu na zbyt małe zainteresowanie publiczności – to wówczas wymiary hali nie spełniały by już wymogów Europejskiej Federacji Piłki Siarkowej (FIVB) – mówił Andrzej Gołaszewski, wiceprzewodniczący Komitetu ds. Organizacji Mistrzostw Świata w Siatkówce w 2014 roku. - W Częstochowie będzie inaczej, i po rozsunięciu w hali będzie można organizować zawody najwyższej rangi.


Ireneusz Leśnikowski

30 września 2009 roku


źródło: http://www.czestochowa.pl...dowy-nowej-hali

Zdjęcia projektu pod linkiem przedstawionym powyżej.
Carl92 Pomógł: 8 razy
Wiek: 24
Posty: 524
2009-09-30, 16:29

Sam projekt przypomina mi trochę naszą Filharmonie :P
Ogólnie nie spodziewaliśmy się cudów a sam projekt wygląda na całkiem przyzwoity. Oby wszystko odbyło się bez przeszkód.
Gogi Dzielnica: Błeszno
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Posty: 44
2009-09-30, 16:36

Wizualizacja prezentuję się całkiem nieźle i nawet mi się podoba. Najbardziej cieszy mnie jednak fakt że w Częstochowie w końcu zaczyna się coś budować. Takie małe pytanie o budowie jakiegoś Aqua parku w Częstochowie nie słyszeliście??

[ Komentarz dodany przez: Myszon: 2009-09-30, 18:50 ]
Nie mieszać tematów, to temat o nowej hali. Pierwsze ostrzeżenie "ustne".
Kordian 
KordianDzielnica: Północ
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Posty: 341
2009-09-30, 16:42

dla mnie wariant 1 ładniejszy od zewnątrz i to chyba tyle co można wyciągnąć za pieniądze przeznaczone na ten cel , mam nadzieję że na stronie um zrobią ankietę wśród mieszkanców za którym wariantem są
:]
xx
Gość
2009-09-30, 16:46

Wariant nr 1 jest z zewnatrz ciekawszy .
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [ Ankieta ] Rządy komisaryczne w Częstochowie
Konrad_ Archiwum działu "Wszystko o Częstochowie" 132 2010-06-04, 22:14
keramonika
Brak nowych postów Przyklejony: Lista szkół średnich w Częstochowie
znajdź szkołę i zobacz, co inni sądzą na jej temat
Przemek Szkoły średnie 0 2009-12-21, 01:37
Przemek
Brak nowych postów Hala sportowa dla LO im. Norwida
Przemek Inwestycje zakończone 11 2008-02-01, 00:22
Przemek
Brak nowych postów Nowa stronka o Częstochowie
kierunekczestochowa.pl
kasiaa Archiwum działu "Wszystko o Częstochowie" 17 2007-03-14, 20:23
Gość
Brak nowych postów Nowa drukarnia - nowe miejsca pracy w Czestochowie
Futbolowa Inwestycje w Częstochowie 3 2015-03-19, 09:57
Futbolowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group modified by www.CzestochowaForum.pl